Bir süredir ortalıkta dolaşan Wix’in popülaritesi son zamanlarda artıyor. Kötü bir üne sahip bir şeyle savaştıktan sonra, Wix tabanını büyük ölçüde değiştirdi ve tüm web yöneticileri için ulaşılabilir ve güçlü bir platform oluşturmak için kendini revize etti. Wix’te SEO’nuzu nasıl geliştireceğinizi merak ediyorsanız, bunu yapmanın birçok yolu vardır ve bu makale bunun birçok iyi örneğini sağlayabilir! Wix’te SEO’nun nasıl yapılacağı bir sır değil ve platformdaki varlığınızı genişletmek için uygulayabileceğiniz birçok uygulanabilir yol sunabileceğiz

Wix Tam Olarak Nedir?

Wix, SquareSpace gibi diğer web barındırma platformları gibi, bir web sitesi oluşturmanıza, tasarlamanıza, yönetmenize ve geliştirmenize ve ayrıca çeşitli araçlar ve programlarla çevrimiçi varlığınızı yönetmenize olanak tanır. Özellikle, sıfırdan bir web sitesi oluşturma zahmeti veya maliyeti olmadan, çalışan bir web sitesini olabildiğince hızlı bir şekilde kurmak ve çalıştırmak isteyen girişimcilere ve küçük işletme sahiplerine yönelik her şey dahil bir hizmettir.

Mütevazı bir ücretle profesyonelce tasarlanmış şablonlar, gelişmiş işlevsellik, SEO optimizasyonu ve daha fazlasını elde edebilirsiniz. Wix, hemen başlamakla ilgileniyorsanız, sizin için birkaç seçenekten biridir ve buna değer, oldukça güçlüdür.

Wix Kimler İçindir?

Wix, bir siteyi sıfırdan inşa etmek ve sürdürmek için yeterli zamana veya teknik bilgiye sahip olmayanlar için mükemmel bir platformdur. Müşteriler için çeşitli profesyonel araçlar ve seçenekler sunarak, işinizi neredeyse anında kurup çalışır hale getirebilir ve hemen çevrimiçi bir varlığa sahip olabilirsiniz. SEO zaman alır, bu nedenle web sitenizi kullanıma hazır hale getirme yeteneğine sahip olmak, gelişen iş için büyük bir nimettir.

Wix, kişinin işletmesi için kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmasına olanak tanıyan çeşitli özellikler sunar.

Wix kullanmanın artıları

 • Hizmetinizde olan bir dizi geliştirme aracı
 • Barındırma dahil
 • Size hızlı içerik oluşturma lüksünü sunan web sitesi şablonları
 • Birinci sınıf müşteri hizmetleri
 • Neredeyse anında başlayan çevrimiçi bir varlık

Wix kullanmanın eksileri

 • İçerik bir bulutta barındırılıyor (bazı kullanıcılar bundan hoşlanmayabilir)
 • Şablonlar benzersiz kreasyonlar değildir
 • Kendi sitenizi oluşturmayı öğrenmek uzun vadede daha iyi olabilir
 • Tescilli işlevsellik kullanmalıdır
 • Vizyonunuz, Wix’in karşılayamayacağı benzersiz nitelikler gerektirebilir

Wix SEO İçin İyi mi?

Wix’in geleneksel sorunlarından biri olarak, bu konuda büyük ölçüde geliştiklerini anlamak önemlidir. Wix’te SEO’yu yönetmek, araçlarıyla mümkündür ve yalnızca bir barındırma hizmeti olarak başlangıçtan itibaren çok şey öğrendiler. Wix’in araçları ve genel SEO en iyi uygulamalarının birleşimi ile, güçlü bir arama sıralamasına sahip bir web sitesini kolayca oluşturabilir ve hiçbir endişe duymadan Wix ile barındırabilirsiniz.

Wix’in Kötü Şöhretinin Sebebi Neydi?

2006 yılında kurulan ve 2007 yılında Adobe Flash tabanlı bir site kullanarak açık beta aşamasına giren Wix, uzun süredir piyasada. Bu hizmetin başlangıcında, başlangıcından bu yana geçen yaklaşık 15 yılda çözülen bazı sorunlar vardı. Birçok nedenin yanı sıra Wix, çoğu insanın çeşitli diğer ürünler lehine kaçınma eğiliminde olduğu düşük kaliteli bir hizmet olarak kötü bir üne sahipti. Bu nedenle, Wix hizmetlerini büyük ölçüde iyileştirmeyi hedef edindi ve bugüne kadar ortalama bir web yöneticisinin gözünde önemli bir geri dönüş yaptı.

Wix’in kötü şöhret kazanmasının nedenlerinden bazıları şunlardır:

2012 yılına kadar Flash platformunun kullanımı

Wix, 2012 yılına kadar kullanmaya devam ettikleri, ilk alındığı zamanlarda bile teknolojik olarak güçlü olmayan bir platform kullanarak başladı. Şimdi bir endüstri standardı olan HTML5’i kullanırken, iş için pek iyi olmayan yazılımlar kullanıyorlardı. bundan çok yıllar önce. Artı tarafta, bu kesinlikle artık bir sorun değil.

Google üzerindeki olumsuz sıralama etkisi

Flash platformundaki ısrarı nedeniyle Google, onu üst sıralara çıkaramadı. Bu, web sitenizle ne yaparsanız yapın, sıralamanın düşeceği ve sayfanıza gelen trafiğin azalacağı anlamına geliyordu. Günümüzde, yeni Wix araçları ve modern yazılım tekniklerine çok daha iyi entegrasyon ile Wix web siteleri diğer tüm web siteleri kadar güçlüdür.

Yavaş web sitesi yükleme

Bir kez daha Flash sorunu nedeniyle, ancak belki de Wix’in içeriğinizi sizin için barındırması nedeniyle, Wix web siteleri, geleneksel barındırma özelliğine sahip geleneksel web sitelerine göre çok daha yavaş bir yükleme süresinden muzdaripti. İçerik yükleme, birçok web yöneticisi için büyük bir sorundur ve sayfanıza gelen trafiğin bir nedeni, ne kadar hızlı yüklendiğiyle ilgilidir.

Sayfa yükleme, SEO’da daha önemli faktörlerden biridir ve hafif bir siteye sahip olmak performansı büyük ölçüde artırır. Son zamanlarda Wix, web sitesi yüklemesini hızlandırmaya yönelik birçok değişiklik başlattı ve Wix’in platformu, kullanıcıları uygun web sitesi oluşturma uygulamalarına teşvik etmek için birçok özellik sunuyor.

Şablonların homojenleştirilmesi

Şablonlar, zamandan ve emekten tasarruf sağladığı için çoğu insan için harika bir fikirdir ve her ikisi de paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ancak şablon servisleriyle ilgili en büyük sorun, servisteki web sitelerinin bir süre sonra birbirine benzemeye başlamasıdır.

Birçok insanı şablonlarla web siteleri oluşturmaya teşvik ederek, istemeden “internetin hepsinin aynı görünmesine” neden olurlar. Bu eleştiride bazı gerçekler olsa da ve bazı web siteleri belirli durumlar için profesyonel bir tasarımcı kiralamak isteyebilirken, meselenin gerçeği şu ki bu tamamen estetik bir endişedir ve birçok insan işlerini hareket halindeyken almayı tercih eder. ve tamamen özelleştirilmiş estetik görüntü için daha sonra endişelenebilirsiniz.

Ücret

Her şey dahil doğası nedeniyle Wix, sonunda sitenizi oluşturması ve bir alan satın alması için birini işe almaktan daha pahalıya mal olabilecek aylık bir hizmettir. Elbette herkes böyle bir projeyi üstlenmeye hazır değil, bu da Wix ve hizmetlerini daha fazla kullanım kolaylığı arayanlar için cazip hale getiriyor. Her şey kişisel tercihlere bağlı ve çoğu kişi, daha fazla ödeyecek gibi görünse bile, Wix’in sağladığı yakınlığı ve verimliliği tercih edeceklerine karar verdi.

Çözüm

Wix, hizmetlerini geliştirmek ve müşterilerine tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi sağlamak için on buçuk yıldan sonra fazlasıyla zamana sahipti. SEO yönetimi ve Google entegrasyonu, geçmişte Wix’e kötü bir isim veren diğer tüm teknolojik arka uçların yanı sıra önemli ölçüde iyileşti. Wix’te başarılı olmak artık her zamankinden daha kolay ve önceki sorunlarının çoğu düzeltildi.

Wix’te SEO’nuzu Nasıl İyileştirirsiniz?

Diğer tüm web sitelerinde olduğu gibi, Wix’te SEO’yu geliştirmek, gayretli eylemin harika ödüller kazanabileceği uzun vadeli bir projedir. Wix’teki en iyi uygulamaları takip ederek ve onların şirket içi araçlarını kullanarak, web sitenizi kendiniz oluşturuyormuşsunuz gibi kolayca web siteniz için çok daha yüksek bir sıralama elde edebilirsiniz. Temel konulara odaklanmak en önemlisidir:

 • Mümkün olduğunca uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmak
 • İçeriği optimize etme (kelime sayısı, resim etiketleri, anahtar kelimeler vb.)
 • İzleme araçlarını ayarlayın
 • Meta ve başlık verilerini optimize etme
 • Başlıkları optimize etme
 • Geri bağlantılara ve dahili bağlantılara dikkat ettiğinizden emin olun

Ve elbette, Wix’ten web sitenizi nasıl geliştireceğiniz konusunda öneriler almak için yerel SEO Wix’lerini kullanmak.

Wix SEO Özellikleri

Wix, özellikle çağdaş, Google güdümlü internetin ihtiyaçlarını karşılamak için araçlar yaratarak SEO yapılarının kullanılabilirliğini ve gücünü artırmayı kendine görev edinmiştir. Artık kullanıcılar için mevcut olan çeşitli iyileştirmeler ve araçlarla, “Wix’te SEO’nuzu nasıl geliştirebilirsiniz” popüler bir sorudan birkaç aracın basit bir tıklamasına dönüştü. Wix’in başlangıcından bu yana uyguladığı iyileştirmelerden, optimizasyonlardan ve işlevlerden bazıları şunlardır:

Optimize Site Altyapısı

Modern arama motorunun gücünü kabul etmek için odağını tamamen değiştiren Wix’in altyapısı, site performansını daha iyi kolaylaştırmak için şimdi bu motorların ihtiyaçları ile uyumlu hale getirildi. Bu iyileştirmeler arasında sunucu tarafı oluşturma, özelleştirilebilir sümüklü böceklere sahip temiz URL’ler, XML site haritası bakımı (ve bu bilgileri güncel tutma) ve hızlandırılmış sayfa yüklemeleri için görüntülerin anında sıkıştırılması, yeniden boyutlandırılması ve dönüştürülmesi gibi şeyler vardır.

Tamamen Kontrol Edilebilir Meta Etiketler

SEO dostu meta etiketlerin tümü artık Wix web sayfalarında otomatik olarak oluşturulmaktadır ve arama sonuçlarınızı optimize etmek için bunları değiştirmenize, yenilerini eklemenize ve daha pek çok şeye izin verme avantajıyla birlikte.

Özelleştirilmiş ve Yapılandırılmış Veriler

Google ve Schema.org’dan öneriler aldıktan sonra Wix, verileri vitrinler, etkinlik sayfaları, forumlar ve diğer çeşitli dinamik sayfalara otomatik olarak yapılandırır.

Esnek URL Yönlendirme Yöneticisi

Wix, eski içerik için kalıcı yönlendirmeler oluşturarak bağlantı eşitliğini korumanıza olanak tanır. Yönlendirme işlevi çok gelişti ve zamandan ve verimlilikten tasarruf etmek için siteniz için çeşitli yönlendirmeler saklayabilirsiniz.

Google Arama Konsolu Entegrasyonu

Wix’in şu anda kullandığı en önemli SEO araçlarından biri, Google’ın kendi araçlarıyla doğrudan entegre olabilmek, kullanıcıların Google’ın sıralamalarında kullandığı tüm en iyi SEO uygulamalarının zirvesinde kalmalarını sağlar. Bununla, alanınızı doğrulayabilir ve performansı Wix’in içinde izlemeye başlayabilirsiniz.

Wix için SEO – Platform Muazzam İyileşti

Wix’in diğer endüstri devleriyle birlikte ayakta kalabilen ve yine de Google’ın birinci sınıf sıralamalar için bağımlı olduğu SEO işlevselliğini sağlayan yetenekli bir platform olup olmadığı konusunda artık hiçbir soru yok. Wix, neredeyse yirmi yıllık bir değişiklik, uygulama ve optimizasyon geçmişine sahiptir ve kendilerini modern SEO en iyi uygulamalarına tamamen entegre etmiştir.

SEO kurallarının genel yönergelerini izleyerek ve Wix’in ev araçlarını kullanarak, herhangi bir web aramasında üst sıralara çıkacak güçlü bir web sitesini kolayca oluşturabilirsiniz. Wix, endüstri standartlarının ve en iyi sonuçları almak için yapılması gerekenlerin farkında olduğunu kanıtladı ve platform 2007’deki başlangıcından bu yana muazzam bir şekilde gelişti. Bugünlerde Wix’te SEO’nuzu nasıl geliştireceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü günümüzde şirket de bunu düşünmüş ve her türlü kullanıcı dostu değişikliği hayata geçirmiştir. Wix’te harika SEO artık tamamen sizin elinizde!

Categorized in: