Google My Business hesabınızın dijitaldeki en etkili kartvizitlerinizden biri olduğunu biliyorsunuz. Google Posts ise bu kartvizitin daha efektif kullanılmasına olanak sağlar. Bloglar, sosyal medya gönderileri ve bir çok farklı düzenleme oluşturarak müşterilerinize kendinizi çok daha detaylı tanıtabilir, ilgililerini bir anda kendinize çekebilirsiniz!

Google Posts Özelliğini Yeni Mi Duydunuz?

Gerçek şu ki, buna kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve bunun farkında bile değilsiniz. İlk olarak son başkanlık kampanyası sırasında tanıtılan ve Search Engine Land tarafından “Candidate Cards” adı verilen bu snippet’ler, Google’ın küçük işletmelerin içeriklerini, etkinliklerini ve diğer önemli noktaları arama içinde tanıtmasına yardımcı olmak için Google My Business’ın özelliklerini geliştirmesinin yeni bir yoludur.

Nasıl Başlanır?

En iyi içeriğinizden bazılarını işletmenizin arama sonuçlarının yanı sıra göze çarpan bir yerde yayınlama fırsatına sahip olmak, şirketinizi veya markanızı ararken ikna olmak için veri arayanlara yardımcı olmanın harika bir yoludur. Peki nasıl başlayabilirsiniz?

Her şey Google My Business ile başlar. Çoğu şirket bu platforma zaten aşinadır, ancak bilmiyorsanız, Google üzerinden kaydolabileceğiniz veya bir anda daha fazlasını talep edebileceğiniz ücretsiz bir listelemedir. Bu liste, iletişim bilgilerinizin doğru olduğundan ve konumunuzun Google Haritalar’da düzgün bir şekilde işaretlendiğinden emin olmanıza yardımcı olur ve ayrıca telefon numaranızı, Google değerlendirme puanlarınızı, özelliklerinizi ve olanaklarınızı, menünüzü ve çok daha fazlasını bir araya getirerek işinizi daha da büyütme fırsatları sunar. tek, görülmesi kolay konum.

Henüz bir hesabınız yoksa, şirket Google hesabınızla oluşturabilirsiniz. Hesabınızı, daha önce işletmenize giriş yapmış, ürün veya hizmetlerinizi gözden geçirmiş olan hayranlar veya müşteriler tarafından oluşturulmuş olabilecek, halihazırda var olan bir listeyi talep etmek için de kullanabilirsiniz. İşlem, işletme girişinizi Google’da bulmayı ve bu girişin sahibi olmak için bir istek göndermeyi içerir.

Google, işletmeyle gerçekten ilişkili olduğunuzu ve kimliğinizi doğrulamak için işletme adresinize posta kartı biçiminde bir posta gönderir. İsteğinizi gönderdikten sonraki bir ila iki hafta içinde posta kartını almayı beklemelisiniz, bu nedenle posta kutunuza dikkat ettiğinizden emin olun. Posta kartı diğer spam postalarla kolayca karışabileceğinden, Google My Business profilinizi talep ettikten veya oluşturduktan sonra postalarınızı yakından takip edin .

Tamam. Sıradaki?

Profilinizi oluşturduktan sonra, kontrol panelinin solundaki gezinme çubuğunun altındaki “Yayınlar”ı tıklayarak Google My Business içindeki yayınlara erişebilirsiniz. Burada, sosyal medyadaki bir gönderi için kopya taslağı oluşturabileceğiniz gibi, gönderi ve makalelerinizi de oluşturabilirsiniz.

Google Posts, resimler, sınırlı bir açıklama (100 ila 300 kelime) ve hatta önceden belirlenmiş seçenekler arasından özelleştirilmiş bir harekete geçirici mesaj düğmesi içerebilir. Bu, gönderinizin yeni bir menü öğesini tanıtabileceği, en son hizmet teklifinizle ilgili ayrıntıları paylaşabileceği veya okuyucuların yakın zamanda tanıttığınız bir ürün grubu hakkında bilgi edinmesine olanak tanıyabileceği anlamına gelir.

Gönderiler oluşturulduktan sonra yedi gün boyunca çevrimiçi kalacak , ancak etkinlikler için zamanlanmış gönderiler belirlenen tarihten sonra düşecektir.

Bununla birlikte, Google Posts bariz bir satış aracı olarak kullanamayacağınızı akılda tutmak önemlidir. Şirketin yönergeleri, gönderilerin aşırı satış yapamayacağını veya büyük harflerle veya ünlem işaretleri ile yüklenemeyeceğini belirtir. Ayrıca, gönderilerle odağınızda hüküm sürmeniz ve çok sayıda istisna veya istisna eklemeden hedeflenen tek bir teklif veya tema ile sınırlandırmanız gerekir. Google’ın yönergeleri ve en iyi uygulamaları hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Google Posts; Daha Fazlası

Haberleri ve ürün detaylarını doğrudan arama motoru sonuç sayfasında paylaşmak yeterince çekici olsa da, belirli kampanyalar için Google Post’u da kullanabilirsiniz. Birkaç olası vakayı gözden geçirelim:

  • Günlük veya Haftalık Fırsatlar: Bir hizmet, ürün veya menü öğesinde günlük (veya haftalık) indirim mi sunuyorsunuz? Bir Google Posts oluşturun. Bir gönderi oluştururken, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ve saatlerini ayarlayabilirsiniz, yani en son indirimleri veya fırsatları vurgulamak için bir kampanyayı özelleştirebilirsiniz. Ancak, zamanlanmış gönderilerin bitiş tarihine ulaşıldıktan sonra sona ereceğini unutmayın.
  • Yaklaşan Etkinlikleri Vurgulayın: Bir kaldırım satışına mı ev sahipliği yapıyorsunuz veya yaklaşan bir tatil ya da şehir çapında bir etkinlik için özel indirimler mi uyguluyorsunuz? Bir etkinlik ayarlayın! Yukarıda belirtildiği gibi, etkinlik gönderileri etkinlik gününüze kadar canlı kalır ve Google varlığınızda yaklaşan bir etkinliği tanıtmanın harika bir yolu olabilir.
  • Kayıtları veya Etkileşimi Teşvik Edin: Google Posts, insanları belirli bir amaç için sitenize getirmenin bir yolu olarak da çalışabilir. Örneğin, e-posta pazarlama kampanyaları için açılış sayfanıza veya yeni ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen kişiler için bir sayfaya trafik çekmeye çalışıyorsanız, harekete geçirici mesaj düğmesiyle o sayfaya bağlanan bir gönderi taslağı hazırlamak size yol gösterebilir ve arama yoluyla sizi bulan kişileri doğrudan bu sayfalara yönlendirin.

Google Yayınları, sosyal medya pazarlama kampanyalarının veya bloglamanın yerini almayacak olsa da, genel pazarlama kampanyanızın bir parçası olarak kullanabileceğiniz ve dikkat edebileceğiniz çok yönlü başka bir araçtır. Hâlâ yerel varlığınızı geliştirmek veya çevrimiçi pazarlamanızı geliştirmek için mi çalışıyorsunuz? Yardım edelim. Bugün bizi arayın ve çevrimiçi çabalarınızda size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Categorized in: